Sjednat schůzku
udělejte krok správným směrem…

Vltava

Dům, byt, Praha

Filozofie Atelieru Vltava s.r.o., architektonické kanceláře, je poskytovat architektonické návrhy a řešení, které balancují mezi regionálním kontextem, analýzou, funkčností, citlivostí, konceptem a konstrukcí.


Atelier Vltava současně poskytuje architektonické, stavební, průmyslové, územní a krajinná řešení včetně příslušné dokumentace. Zároveň poskytuje služby a podporu pro developery, investory, městské správy, vládní organizace a soukromé osoby převážně v regionu střední Evropy.

Realizace obytné kuchyně do RD Ždár nad Sázavou

Realizace obytné kuchyně do rodinného domu Ždár nad Sázavou, Vysočina, 2010-2013, CZ

Koncepce

Návrh interiéru obytné kuchyně vznikl současně s návrhem interiéru celého rodinného domu. Z původního zadání na zpracování interiéru jsme ve výsledku upravili kompletní dispozice již navržené rekonstrukce rodinného domu. V rámci úprav došlo k zjednodušení dispozičního řešení. Vzhledem k již vydanému stavebnímu povolení, jsme již na žádost klienta nezasahovali do nosných konstrukcí. Teprve po úpravě dispozičního řešení mělo smysl zabývat se přímo řešením interiéru. Koncepce řešení interiéru pracuje s použitím převážně vestavěného nábytku na míru. Tvarové řešení je minimalistické, v každé místnosti je k základním barvám, použit výraznější barevný akcent. V případě kuchyně se jedná o červenou barvu skleněného obkladu za kuchyňskou linkou.

Dispozice

Dispozice byla z původního komplikovaného řešení maximálně zjednodušena a hlavní obytný prostor tak dispozičně tvoří obdélník. Vstup do obytného prostoru je z chodby se schodištěm, která tvoří hlavní komunikaci propojující celý dům. Obytný prostor je přímo napojený na zahradu s terasou.

Materiály

V rámci obytného prostoru je dominantním materiálem dubová mozaika podlahy, která je mořena do tmavě hnědého odstínu. Vestavný nábytek a kuchyňská linka jsou zpracovány z LTD a MDF s povrchovou úpravou fólií. Nábytek je zpracován v bílé barvě, v prostoru obývací části je doplňkově nábytek z šedého LTD. Materiál pracovní desky tvoří umělý kámen Hi-macs v bílé barvě. Stěna za pracovní deskou kuchyně je obložena Lacobelem v červené barvě.

Osvětlení

V rámci obytné kuchyně jsou použita závěsná halogenová světla v kombinaci s vestavěnými LED pásky v rámci nábytku. Pro projekt nebyla zpracovávána samostatná světelná studie.

Závěr

Z původního malého zadání na projekt interiéru hlavního obytného prostoru jsme po shodě s klientem navrhli kompletně nové dispoziční řešení domu, které se částečně propsalo i do venkovního vzhledu. Navržené řešení lépe využívá kvalit pozemku a umožňuje bydlení dle současných standardů.

Více informací

klient

Architekti z ateliéru Vltava byli skvělí a můžu je jen doporučit!

Číst celou referenci

Rozhovor s  Vltava

klient

Realizace obytné kuchyně do RD Ždár nad Sázavou

Architekti z ateliéru Vltava byli skvělí a můžu je jen doporučit!