Jak najít vhodného architekta?

Většina lidí si hledá svého architekta v první řadě mezi svými známými. Při tomto způsobu výběru však bohužel hlavní roli hraje převážně jen osobní důvěra ve známého, ale už málokdy samotné schopnosti a předchozí zkušenosti architekta. Naopak, v některých případech může nepovedená spolupráce se známým ukončit přátelství nebo narušit příbuzenské vztahy. Jinými slovy, to, že se přátelíte, ještě neznamená, že se Vám bude spolu dobře spolupracovat.

Něco jiného je, pokud Vám architekta někdo přímo doporučí na základě předchozí úspěšné spolupráce. V tom případě si prohlédněte jeho dosavadní práce. Pokud se Vám líbí, domluvte si s architektem schůzku, abyste ho poznali lépe po lidské stránce. Vzájemné porozumění a podobný pohled na věc jsou pro úspěšnou spolupráci zásadní.

Co nicméně dělat v případě, pokud Vám nikdo žádného architekta nedoporučí? Nezbývá, než hledat na internetu nebo v tematických časopisech a oslovit architekta na základě realizovaných staveb, které Vás zaujaly. Toto hledání může být dosti zdlouhavé, a proto jsme založili webový portál – www.najdiarchitekta.cz, jehož cílem je Vám práci s hledáním vhodného architekta co nejvíce zkrátit a ulehčit.

Na www.najdiarchitekta.cz najdete pouze prověřené architekty, kteří svou prací žijí, odvádí ji poctivě, naslouchají svým klientům a snaží se pro ně najít ta nejlepší řešení, jak po estetické, tak i funkční stránce. V profilech našich architektů najdete nejen fotografie jejich dosavadních realizací, ale i textové reference jejich předchozích klientů, díky kterým získáte na architekty zpětnou vazbu. Abyste si o architektech mohli dopředu udělat, co nejlepší názor, natáčíme pro Vás krátké videorozhovory s architekty a jejich klienty v realizovaných stavbách. Pokud Vás některý z našich architektů zaujme, můžete si s ním přes náš webový portál jednoduše sjednat schůzku. Pro lepší představu o průběhu návrhu a realizace stavby Vám nabízíme navíc i odpovědi na nejčastější otázky v části „Víte, že…“.